Canisterapie

Canisterapii se aktivně věnuji již téměř sedm let. Tato činnost mě však zajímala několik let předtím, než jsem si pořídila Vendulku. Proto také při úvahách jaké štěňátko si pořídíme padla volba na zlatého retrievera. Díky paní Marii Kaderkové ze Zborovic jsme pak získali možnost uvést naše zkušenosti do praxe. V době před sedmi lety se na mě obrátila s tím, zda bych nechtěla s Vendulkou rozšířit jejich canisterapeutický tým a navštěvovat spolu s nimi školku pro postižené děti. Tuto nabídku jsem uvítala a po složení canisterapeutických zkoušek jsme s Vendulkou začaly navštěvovat Základní školu a mateřskou školu speciální v Kroměříži, kam docházíme dodnes. Paní Maruška se se mnou podělila o své cenné mnohaleté zkušenosti, naučila mě spoustu věcí a tímto jí velmi děkuji za její rady a zkušenosti. Celá naše činnost by však nemohla probíhat bez podpory zaměstnaců školky, a to zejména paní Mgr. Marie Lacigové, která vede naše canisterapeutické hodiny.

Kromě návštěv školky docházíme také do Domova pro seniory ve Vážanech, kde jsem navázala na aktivity, které zde před lety začala paní Kaderková, příležitostně do Domova pro seniory v Kvasicích a na individuální terapie.

Jsem členem o.s. Canisterapeutické sdružení Jižní Morava, přičemž více informací o tomto sdružení je možné získat na www.canisterapie.mendelu.cz.  

 

Náš canisterapeutický tým

CT tým

17.02.2011 14:50
Na počátku naši skupinku tvořila paní Marie Kaderková se svými kníračkami Aničkou a Bárou, Vendulka a já, později jsme skupinku rozšířili o Amminku. V loňském roce pak k nám přibyl nový přírůstek paní Kaderkové - štěňátko irského pšeničného teriéra Rozárka, malé čertidlo se zlatým...

Napsali o nás...

Týdeník Kroměřížska - 15.6.2010

  Dětský den - červen 2010

Počet přístupů: │ stránky upravil OK4PS